Niezależnie od tego, czy poszukują Państwa pomocy na początku postępowania, czy może liczą Państwo na porady prawne związane ze sprawą będącą w toku – nasi specjaliści z dziedziny prawa cywilnego rzetelnie zajmą się problemem. Dzięki nim każdego dnia klienci zgłaszający się do naszej kancelarii, otrzymują profesjonalną, kompleksową pomoc prawną.

Jakie zagadnienia obejmuje prawo cywilne?

Prawo cywilne obejmuje szereg zagadnień, związanych ze stosunkami majątkowymi i niemajątkowymi między osobami fizycznymi, osobami prawnymi oraz jednostkami organizacyjnymi bez osobowości prawnej. W ramach prawa cywilnego można wyróżnić:

 • prawo ogólne
 • prawo zobowiązań
 • prawo własności i inne prawa rzeczowe
 • prawo spadkowe
 • prawo autorskie
 • prawo własności przemysłowej
 • prawo spółek
 • prawo rodzinne
 • prawo spółdzielcze

Zagadnienia związane z prawem cywilnym, to m.in. sprawy o odszkodowanie, o zapłatę i sprawy spadkowe. W kancelariach oferujących pomoc w zakresie prawa cywilnego, sporządzane są również pisma procesowe, a więc różnorodne wnioski, apelacje, pozwy itp. Specjaliści od prawa cywilnego reprezentują też swoich klientów przed różnorodnymi instytucjami i urzędami, w tym organami emerytalno-rentowymi i towarzystwami ubezpieczeniowymi. Prawo cywilne obejmuje również sprawy dotyczące nieruchomości czy podziału majątku. Po porady prawne tego typu zgłaszają się też klienci, poszukujący wsparcia polegającego na doradztwie i pomocy w postępowaniu upadłości konsumenckiej. W naszej kancelarii mogą liczyć Państwo na porady prawne związane ze wszystkimi tymi zagadnieniami. Dodatkowo zajmujemy się też m.in. konstruowaniem i opiniowaniem umów najmu, dzierżawy, sprzedaży, umów deweloperskich, leasingu, darowizny i wielu innych.

spotkanie biznesowe - uśmiechnięci ludzie

Prawo cywilne. Dlaczego warto korzystać z naszych porad prawnych?

 • Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie

prawem cywilnym, konieczne będzie wzięcie pod uwagę kontekstu sytuacji oraz oczekiwań klienta. Zawsze dokładnie poznajemy szczegóły sprawy i poświęcamy odpowiedni czas na zapoznanie się z dostarczoną dokumentacją. Dopiero wtedy określamy plan działania.

 • Ważna jest dla nas skuteczna komunikacja

Prawo cywilne to bardzo szeroka gałąź prawa. Żebyśmy mogli przybliżyć klientowi ewentualne rozwiązania jego sprawy i wyjaśnić, w jaki sposób zapewnimy mu pomoc, niezbędna jest skuteczna komunikacja. Ta zachodzi tylko, jeśli wszystkie informacje są przekazywany w czytelny, przejrzysty sposób. Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści, którzy podczas zdobywania doświadczenia nie zatracili jednej z najcenniejszych umiejętności – dobrej komunikacji z klientem. Wybierając naszą kancelarię, mogą być Państwo pewni, że każda kwestia związana z prawem cywilnym, zostanie wyczerpująco i przystępnie wyjaśniona.

Bazujemy na naszych doświadczeniach

Dobry prawnik, oferujący doradztwo i porady prawne, powinien nie tylko świetnie orientować się w teoretycznych zagadnieniach związanych z prawem cywilnym. Musi mieć też na swoim koncie zgromadzone odpowiednie doświadczenie zawodowe. To ono decyduje o sprawności działania i o trafnie podejmowanych decyzjach. W naszej kancelarii pracują tylko takie osoby. Dzięki zaangażowaniu i regularnemu podnoszeniu swoich kwalifikacji, dziś są specjalistami konkretnych gałęzi prawa.

 • Aktualizujemy swoją wiedzę

Prawo cywilne, tak jak zresztą inne gałęzie tej dyscypliny, można czasem porównać do żywej tkanki, która ciągle się rozwija i zmienia. Dobry specjalista powinien świetnie orientować się w zmianach w przepisach. Dzięki temu jest w stanie zagwarantować klientowi rzetelne porady prawne.

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące konkretnej umowy lub liczą Państwo na doradztwo w związku z jakimkolwiek zagadnieniem prawa cywilnego, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści chętnie wykorzystają swoją wiedzę i doświadczenie, aby zapewnić Państwu poradę prawną na wysokim poziomie.