Kancelaria świadczy usługi z zakresu prawa rodzinnego w szczególności w sprawach rozwodowych, o władzę rodzicielską, alimentacyjnych, o ubezwłasnowolnienie, a także w sprawach o podział majątku wspólnego małżonków.

Co robimy, żeby zadbać o interesy naszych usługobiorców?

Rozwody, ubieganie się o alimenty czy podział majątku rozstających się małżonków to skomplikowane sprawy, ale wsparcie dobrego prawnika lub prawniczki może znacznie ułatwić przejście przez wszystkie formalności. Zależy nam na tym, żeby w takich ważnych momentach zdjąć z barków naszych klientów obowiązki związane z zawiłymi formalnościami. Nasz zespół w każdej z wcześniej wspomnianych okoliczności oraz w innych sprawach dotyczących prawa rodzinnego zweryfikuje, jakie kroki będą najbardziej opłacalną dla Państwa drogą.

Porady prawneWsparcie sądowe i pozasądowe z zakresu prawa rodzinnego – w jaki sposób pomagamy naszym klientom i klientkom ze Szczecina?

Na co dzień realizujemy wiele różnych czynności, które razem składają się na kompleksową pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego. Nasze działania mogą obejmować m.in.:

  • porady prawne

Prawo rodzinne to złożona dziedzina i często nawet dobra znajomość przepisów nie jest w stanie zapewnić doskonałego przygotowania do świadczenia usług doradczych. Potrzebne jest też doświadczenie. W naszej kancelarii swoje siły łączą eksperci, którzy zawsze precyzyjnie zapoznają się z konkretną sprawą. Dobry kontakt z klientem jest na tym etapie niezwykle ważny. Następnie, gdy specjalista posiada już komplet informacji, możemy przybliżyć Państwu, jak sytuacja prezentuje się od strony prawnej, zarysować możliwe opcje działania i pomóc w podjęciu optymalnej decyzji.

  • reprezentację klienta w sądzie

Sporządzamy niezbędną dokumentację, przybliżamy wymogi, jakie musi spełniać klient, żeby możliwe było wszczęcie postępowania czy odwołanie się do sądu drugiej instancji. Codziennie troszczymy się o to, żeby sprawy rodzinne były prowadzone w przejrzysty, rzetelny sposób, a wszystkie nasze kroki były w najlepszym interesie klienta bądź klientki.

Zaangażowanie i profesjonalizm

Aby odpowiednio uregulować sprawy rodzinne i przestrzegać przy tym wszystkich obowiązujących przepisów, specjalista bądź specjalistka musi wykazać się dużym zaangażowaniem. Konieczne jest dokładne zapoznanie się z przepisami, dotyczącymi danego przypadku, wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas lat praktyki oraz dobry kontakt z klientem/klientką.

Jesteśmy profesjonalistami, którzy rzetelnie podchodzą do powierzonych nam zadań. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że sprawy o alimenty, ustalenie kontaktów z dziećmi czy rozstrzyganie innych istotnych kwestii rodzinnych budzi dużo emocji i może być stresującym doświadczeniem. Każdy klient i klientka to dla nas odrębna historia, wymagająca indywidualnego podejścia. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami ze Szczecina, jeśli potrzebują Państwo pomocy solidnie przygotowanych i empatycznych specjalistów.

Współpraca z naszą kancelarią to szansa na szybsze uporanie się ze sprawą w sądzie. Nasi klienci mają kontrolę nad tym, w jaki sposób realizowana jest usługa, doskonale wiedzą o swoich możliwościach i w ten sposób mogą podejmować świadome i najkorzystniejsze decyzje, dostępne w granicach obowiązującego prawa rodzinnego.