Kancelaria zapewnia stałą i profesjonalną pomoc prawną świadczoną wobec przedsiębiorców, obejmującą swym zakresem wszelkie czynności związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Usługi takie mogą polegać m.in. na pomocy przy zakładaniu spółek prawa handlowego, zmian w umowach spółek i ich rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Ponadto Kancelaria świadczy usługi w zakresie sporządzania i opiniowania umów handlowych, zawieranych w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa oraz reprezentowania w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

Przedsiębiorca wszystkie swoje decyzje biznesowe musi podejmować w granicach obowiązującego prawa. Ciągła weryfikacja, czy są one zgodne z aktualnymi przepisami, jest jego obowiązkiem. Nieznajomość prawa nie tylko wiąże się z konsekwencjami prawnymi, ale też może przyczynić się do niewykorzystania pełnego potencjału spółki. Doglądanie tych spraw może być jednak problematyczne. Po pierwsze, wymaga czasu. Po drugie, niezbędna jest tutaj specjalistyczna wiedza. Aby zająć się spokojnie najważniejszymi czynnościami, realnie wpływającymi na wzrost firmy, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z zewnętrznej pomocy.

Do jakich firm skierowana jest obsługa prawna przedsiębiorstw?

Trudno tutaj o wyróżnienie jakichkolwiek kryteriów związanych z rodzajem, profilem działalności czy branżą. Każdy przedsiębiorca, mając do dyspozycji pomoc ekspertów, będzie mógł sprawniej poruszać się w zniuansowanym świecie przepisów, dotyczących jego działalności. Oczywiście cele i potrzeby małej firmy różnią się od celów i potrzeb wielkiej korporacji. W obu przypadkach większa świadomość prawna wpłynie jednak pozytywnie na funkcjonowanie tych podmiotów. Dotyczy to zarówno początków istnienia firmy, zaawansowanej działalności, jak również likwidacji przedsiębiorstwa.

Na czym polega obsługa prawna firm i co ona obejmuje?

Obsługa prawna firm to szereg usług prawnych, wykonywanych na rzecz danego przedsiębiorstwa. Obejmuje takie działania, jak:

  • rejestracja spółek, ich podział, przekształcanie oraz ich likwidacja;
  • doradztwo prawne związane ze zmianami w przepisach, zapisami w umowach z klientami, konstruowaniem regulaminów;
  • reprezentacja firmy w kontakcie z instytucjami: sądami, organami administracji itp.
  • reprezentacja firmy w kontakcie z dłużnikami oraz windykacja wierzytelności;
  • pomoc i doradztwo w związku z zatrudnionymi osobami.

Powyższe punkty to tylko przykłady standardowych działań, jakie wykonywane są w ramach obsługi prawnej przedsiębiorstw. W praktyce, stała współpraca z kancelarią, pozwala na prawne wsparcie właściwie w każdej sprawie związanej z funkcjonowaniem firmy.

Profesjonalna obsługa prawna przedsiębiorstw

Oferujemy zarówno stałą, regularną współpracę, jak i pomoc doraźną – w konkretnej sprawie, trwającą przez określony, krótki okres. Jesteśmy elastyczni i zawsze staramy się dopasować do oczekiwań klienta. Udzielamy pomocy prawnej taką drogą, która jest dla niego najbardziej komfortowa – droga telefoniczną, mailową lub bezpośrednio w naszej siedzibie w Szczecinie.

Niezależnie od tego, czy prowadzą Państwo jednoosobową działalność gospodarczą, czy większą firmę, w którymś momencie funkcjonowania będą Państwo potrzebować profesjonalnej pomocy prawnej. Jej zakres może obejmować różnorodne aspekty działalności firmy:

  • umowy z kontrahentami i partnerami;
  • kwestie związane z prawem gospodarczym;
  • kwestie związane z innymi gałęziami prawa, np. z prawem handlowym, karnym, cywilnym, naprawczym, upadłościowym

Zależy nam na tym, żeby nasi klienci mogli liczyć na wsparcie prawne o kompleksowym charakterze. Powierzenie obsługi prawnej przedsiębiorstw rzetelnej kancelarii to duże odciążenie dla firmy. W efekcie przedsiębiorca może odczuć komfort psychiczny i mieć pewność, że jego sprawami zajmują się profesjonaliści. Z sukcesem dbamy o sprawy klientów, zgłaszających się do nas po pomoc doraźną, jak i tych, współpracujących z nami regularnie. Nasze grono specjalistów ma na tyle duże doświadczenie, że z powodzeniem zajmuje się sprawami przedsiębiorstw i spółek różnej wielkości. Niezależnie do tego, z jakim klientem pracujemy, zawsze priorytetowo traktujemy zabezpieczenie jego interesów.

Doradzamy zarówno w związku z bieżącą działalnością, jak i też podczas sporów sądowych. Dokładamy wszelkich starań, żeby sprawa była rozwiązana na korzyść naszego klienta. Obsługa prawna firm w naszym wykonaniu to zawsze precyzyjne rozpoznanie problemu oraz zaplanowanie konkretnych kroków przez osobę, specjalizującą się w danej gałęzi prawa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu przedsiębiorców, którzy poszukują usługodawcy ze Szczecina.

Zobacz także: